köpa ALS70A183DA040 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 40V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Storlek / Dimension: | 1.417" Dia (36.00mm) |
| Serier: | ALS70 |
| Ripple Current: | 9A @ 100Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Förpackning / fall: | Radial, Can - Screw Terminals |
| Andra namn: | 399-14304 A390FB183M040A |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstyp: | Chassis Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 13 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | ALS70A183DA040 |
| Livstid @ Temp.: | 11000 Hrs @ 85°C |
| Spridning av bly: | 0.504" (12.80mm) |
| Impedans: | 42 mOhm |
| Höjd - Sittande (Max): | 2.126" (54.00mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 18000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 49 mOhm @ 100Hz 11000 Hrs @ 85°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | 49 mOhm @ 100Hz |
| Beskrivning: | CAP ALUM 18000UF 20% 40V SCREW |
| Kapacitans: | 18000µF |
| tillämpningar: | General Purpose |
| Email: | [email protected] |