köpa AOB210L med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 2.2V @ 250µA |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | TO-263 (D²Pak) |
| Serier: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 2.6 mOhm @ 20A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 1.9W (Ta), 176W (Tc) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Andra namn: | 785-1323-2 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | AOB210L |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 4300pF @ 15V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 58nC @ 10V |
| FET-typ: | N-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | N-Channel 30V 20A (Ta), 105A (Tc) 1.9W (Ta), 176W (Tc) Surface Mount TO-263 (D²Pak) |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 30V |
| Beskrivning: | MOSFET N-CH 30V 20A TO263 |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 20A (Ta), 105A (Tc) |
| Email: | [email protected] |