köpa B43508F2477M7 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 250V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Serier: | B43508 |
| Ripple Current: | 1.43A @ 100Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial, Can - Snap-In |
| Andra namn: | B43508F2477M 7 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 105°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | B43508F2477M7 |
| Livstid @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly: | 0.394" (10.00mm) |
| Impedans: | 340 mOhm |
| Höjd - Sittande (Max): | 1.260" (32.00mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | 250 mOhm @ 100Hz |
| Beskrivning: | CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP |
| Kapacitans: | 470µF |