BAW101S-7
BAW101S-7
Artikelnummer:
BAW101S-7
Tillverkare:
Diodes Incorporated
Beskrivning:
DIODE ARRAY GP 300V 250MA SOT363
Datablad:
BAW101S-7.pdf
Introduktion
köpa BAW101S-7 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om:1.1V @ 100mA
Spänning - DC-omvänd (Vr) (Max):300V
Leverantörs Device Package:SOT-363
Fart:Fast Recovery = 200mA (Io)
Serier:-
Omvänd återställningstid (trr):50ns
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Andra namn:BAW101S-7DITR
BAW101S7
Driftstemperatur - korsning:-55°C ~ 150°C
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:BAW101S-7
Utvidgad beskrivning:Diode Array 2 Independent Standard 300V 250mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Diodtyp:Standard
Diodkonfiguration:2 Independent
Beskrivning:DIODE ARRAY GP 300V 250MA SOT363
Ström - Omvänd läckage @ Vr:150nA @ 250V
Nuvarande - Genomsnittlig Rectified (Io) (per Diod):250mA (DC)