köpa BCX53,146 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 80V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Transistortyp: | PNP |
| Leverantörs Device Package: | SOT-89-3 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1.3W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-243AA |
| Andra namn: | 933272300146 |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 20 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | BCX53,146 |
| Frekvens - Övergång: | 145MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 80V 1A 145MHz 1.3W Surface Mount SOT-89-3 |
| Beskrivning: | TRANS PNP 80V 1A SOT89 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 63 @ 150mA, 2V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | [email protected] |