BFC233843475
Artikelnummer:
BFC233843475
Beskrivning:
CAP FILM 4.7UF 10% 800VDC RADIAL
Datablad:
BFC233843475.pdf
Introduktion
köpa BFC233843475 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:800V
Spänningsvärde - AC:300V
Tolerans:±10%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:1.693" L x 0.846" W (43.00mm x 21.50mm)
Serier:MKP338 4
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222233843475
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:16 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC233843475
Spridning av bly:1.476" (37.50mm)
Höjd - Sittande (Max):1.516" (38.50mm)
Funktioner:X2 Safety Rated
Utvidgad beskrivning:4.7µF ±10% Film Capacitor 300V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivning:CAP FILM 4.7UF 10% 800VDC RADIAL
Kapacitans:4.7µF