köpa BFC236657473 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 400V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 220V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm) |
| Serier: | MKT366 |
| Förpackning: | Tape & Box (TB) |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222236657473 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC236657473 |
| Spridning av bly: | 0.295" (7.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.630" (16.00mm) |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 0.047µF ±5% Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD |
| Kapacitans: | 0.047µF |