köpa BFC236711224 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 63V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 40V |
| Tolerans: | ±10% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm) |
| Serier: | MKT367 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222236711224 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC236711224 |
| Spridning av bly: | 0.295" (7.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 0.22µF ±10% Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 0.22µF |