BFC236741183
Artikelnummer:
BFC236741183
Beskrivning:
CAP FILM 0.018UF 10% 250VDC RAD
Datablad:
BFC236741183.pdf
Introduktion
köpa BFC236741183 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:250V
Spänningsvärde - AC:160V
Tolerans:±10%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Serier:MKT367
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222236741183
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC236741183
Spridning av bly:0.295" (7.50mm)
Höjd - Sittande (Max):0.374" (9.50mm)
Funktioner:-
Utvidgad beskrivning:0.018µF ±10% Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polyester, Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.018UF 10% 250VDC RAD
Kapacitans:0.018µF