köpa BFC236845473 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 250V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 160V |
| Tolerans: | ±10% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.492" L x 0.177" W (12.50mm x 4.50mm) |
| Serier: | MKT368 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222236845473 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC236845473 |
| Spridning av bly: | 0.394" (10.00mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.047µF ±10% Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD |
| Kapacitans: | 0.047µF |