köpa BFC236926124 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 100V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 63V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.492" L x 0.169" W (12.50mm x 4.30mm) |
| Serier: | MKT369 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222236926124 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | BFC236926124 |
| Spridning av bly: | 0.394" (10.00mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.366" (9.30mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.12µF ±5% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 0.12µF |