BFC237021682
Artikelnummer:
BFC237021682
Tillverkare:
Angstrohm / Vishay
Beskrivning:
CAP FILM 6800PF 10% 100VDC RAD
Datablad:
BFC237021682.pdf
Introduktion
köpa BFC237021682 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:100V
Spänningsvärde - AC:63V
Tolerans:±10%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Serier:MKT370
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222237021682
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC237021682
Spridning av bly:0.200" (5.08mm)
Höjd - Sittande (Max):0.256" (6.50mm)
Funktioner:Long Life
Utvidgad beskrivning:6800pF ±10% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polyester, Metallized
Beskrivning:CAP FILM 6800PF 10% 100VDC RAD
Kapacitans:6800pF