BFC237025223
Artikelnummer:
BFC237025223
Beskrivning:
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD
Datablad:
BFC237025223.pdf
Introduktion
köpa BFC237025223 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:100V
Spänningsvärde - AC:63V
Tolerans:±10%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Serier:MKT370
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222237025223
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC237025223
Spridning av bly:0.200" (5.08mm)
Höjd - Sittande (Max):0.256" (6.50mm)
Funktioner:Long Life
Utvidgad beskrivning:0.022µF ±10% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polyester, Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD
Kapacitans:0.022µF