BFC237026474
Artikelnummer:
BFC237026474
Beskrivning:
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL
Datablad:
BFC237026474.pdf
Introduktion
köpa BFC237026474 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:100V
Spänningsvärde - AC:63V
Tolerans:±5%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Serier:MKT370
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222237026474
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC237026474
Spridning av bly:0.200" (5.08mm)
Höjd - Sittande (Max):0.433" (11.00mm)
Funktioner:Long Life
Utvidgad beskrivning:0.47µF ±5% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polyester, Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL
Kapacitans:0.47µF