köpa BFC237049102 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 250V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 160V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm) |
| Serier: | MKT370 |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222237049102 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC237049102 |
| Spridning av bly: | 0.200" (5.08mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 1000pF ±5% Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 1000PF 5% 250VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 1000pF |