köpa BFC237139824 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 63V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 40V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm) |
| Serier: | MKT371 |
| Förpackning: | Tape & Box (TB) |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222237139824 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 15 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | BFC237139824 |
| Spridning av bly: | 0.300" (7.62mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.728" (18.50mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.82µF ±5% Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.82UF 5% 63VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 0.82µF |