köpa BFC237882333 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 1600V (1.6kV) |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 500V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm) |
| Serier: | MKP/MKP378 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222237882333 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 85°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC237882333 |
| Spridning av bly: | 1.083" (27.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.748" (19.00mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.033µF ±5% Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.033UF 5% 1.6KVDC RAD |
| Kapacitans: | 0.033µF |