köpa BFC237884153 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 1600V (1.6kV) |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 500V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm) |
| Serier: | MKP/MKP378 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222237884153 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 85°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC237884153 |
| Spridning av bly: | 0.886" (22.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.610" (15.50mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.015µF ±5% Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.015UF 5% 1.6KVDC RAD |
| Kapacitans: | 0.015µF |