köpa BFC238041393 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 250V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 160V |
| Tolerans: | ±10% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) |
| Serier: | MKP380 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222238041393 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 85°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 20 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | BFC238041393 |
| Spridning av bly: | 0.197" (5.00mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.039µF ±10% Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC RAD |
| Kapacitans: | 0.039µF |