BFC247028154
BFC247028154
Artikelnummer:
BFC247028154
Tillverkare:
Angstrohm / Vishay
Beskrivning:
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD
Datablad:
BFC247028154.pdf
Introduktion
köpa BFC247028154 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:100V
Spänningsvärde - AC:63V
Tolerans:±10%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Serier:MKT470
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222247028154
Driftstemperatur:-55°C ~ 125°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC247028154
Spridning av bly:0.500" (12.70mm)
Höjd - Sittande (Max):0.728" (18.50mm)
Funktioner:Long Life
Utvidgad beskrivning:0.15µF ±10% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polyester, Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD
Kapacitans:0.15µF