köpa BFC247942274 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 250V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 160V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm) |
| Serier: | MKP479 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222247942274 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC247942274 |
| Spridning av bly: | 0.591" (15.00mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.630" (16.00mm) |
| Funktioner: | Long Life |
| Utvidgad beskrivning: | 0.27µF ±5% Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 0.27µF |