köpa BQ24741RHDR med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel (Max): | 24V |
|---|---|
| Leverantörs Device Package: | 28-VQFN (5x5) |
| Serier: | - |
| Programmerbara funktioner: | - |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Antal celler: | 2 ~ 4 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 2 (1 Year) |
| Tillverkarens varunummer: | BQ24741RHDR |
| Gränssnitt: | - |
| Felskydd: | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Utvidgad beskrivning: | Charger IC Lithium-Ion/Polymer 28-VQFN (5x5) |
| Beskrivning: | IC LI-ION/POLY BATT CHRGR 28VQFN |
| Nuvarande - Laddning: | Constant - Programmable |
| Laddningsström - Max: | 10A |
| Batterispänning: | 18.048V (Max) |
| Batterikemi: | Lithium-Ion/Polymer |
| Email: | [email protected] |