köpa BS107PSTOA med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | - |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Serier: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 30 Ohm @ 100mA, 5V |
| Effektdissipation (Max): | 500mW (Ta) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | E-Line-3 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | BS107PSTOA |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | - |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | - |
| FET-typ: | N-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | N-Channel 200V 120mA (Ta) 500mW (Ta) Through Hole E-Line (TO-92 compatible) |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 200V |
| Beskrivning: | MOSFET N-CH 200V 0.12A TO92-3 |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 120mA (Ta) |
| Email: | [email protected] |