köpa BST62-70TA med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 72V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 1.3V @ 500µA, 500mA |
| Transistortyp: | PNP - Darlington |
| Leverantörs Device Package: | SOT-89-3 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-243AA |
| Driftstemperatur: | - |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | BST62-70TA |
| Frekvens - Övergång: | - |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor PNP - Darlington 72V 500mA 1W Surface Mount SOT-89-3 |
| Beskrivning: | TRANS PNP DARL 72V 0.5A SOT89 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 1000 @ 150mA, 10V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 10µA |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 500mA |
| Email: | [email protected] |