C300KR31
Artikelnummer:
C300KR31
Tillverkare:
Ohmite
Beskrivning:
RES CHAS MNT 0.31 OHM 10% 300W
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
18409 Pieces
Datablad:
C300KR31.pdf
Introduktion
köpa C300KR31 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±10%
Temperaturkoefficient:±400ppm/°C
Storlek / Dimension:1.125" Dia x 8.500" L (28.58mm x 215.90mm)
Serier:Corrib®280
Motstånd (ohm):0.31
Power (Watts):300W
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Tubular
Andra namn:OHC300KR31
OHC300KR31-ND
Driftstemperatur:-55°C ~ 400°C
Monteringsfunktion:Brackets (not included)
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:10 Weeks
Tillverkarens varunummer:C300KR31
Lead Style:Solder Lugs
Höjd - Sittande (Max):-
Funktioner:-
Felaktighet:-
Beskrivning:RES CHAS MNT 0.31 OHM 10% 300W