köpa DMP6185SE-7 med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 3V @ 250µA |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | SOT-223 |
| Serier: | Automotive, AEC-Q101 |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 150 mOhm @ 2.2A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 1.2W (Ta) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-261-4, TO-261AA |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 8 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | DMP6185SE-7 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 708pF @ 30V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 14nC @ 10V |
| FET-typ: | P-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | P-Channel 60V 3A (Ta) 1.2W (Ta) Surface Mount SOT-223 |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 60V |
| Beskrivning: | MOSFET PCH 60V 3A SOT223 |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 3A (Ta) |
| Email: | [email protected] |