köpa DS1856E-050+ med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel: | 2.85 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Temperaturkoefficient (Typ): | 50 ppm/°C |
| Avsmalning: | Linear |
| Leverantörs Device Package: | 16-TSSOP |
| Serier: | - |
| Motstånd - Torkare (Ohms) (Typ): | - |
| Motstånd (ohm): | 50k |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 95°C |
| Antal kranar: | 256 |
| Antal kretsar: | 2 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Minnetyp: | Non-Volatile |
| Tillverkarens normala ledtid: | 6 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | DS1856E-050+ |
| Gränssnitt: | I²C |
| Funktioner: | Temperature Sensor |
| Utvidgad beskrivning: | Digital Potentiometer 50k Ohm 2 Circuit 256 Taps I²C Interface 16-TSSOP |