DS1867S-50
DS1867S-50
Artikelnummer:
DS1867S-50
Tillverkare:
Maxim Integrated
Beskrivning:
IC POT W/EEPROM DUAL 50K 16-SOIC
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
13472 Pieces
Datablad:
DS1867S-50.pdf
Introduktion
köpa DS1867S-50 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Tillförsel:5V
Tolerans:±20%
Temperaturkoefficient (Typ):750 ppm/°C
Avsmalning:Linear
Leverantörs Device Package:16-SOIC
Serier:-
Motstånd - Torkare (Ohms) (Typ):400
Motstånd (ohm):50k
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Antal kranar:256
Antal kretsar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Minnetyp:Non-Volatile
Tillverkarens varunummer:DS1867S-50
Gränssnitt:Serial
Funktioner:Cascade Pin
Utvidgad beskrivning:Digital Potentiometer 50k Ohm 2 Circuit 256 Taps Serial Interface 16-SOIC