köpa DXT2011P5-13 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 100V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 220mV @ 500mA, 5A |
| Transistortyp: | NPN |
| Leverantörs Device Package: | PowerDI™ 5 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 3.2W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | PowerDI™ 5 |
| Andra namn: | DXT2011P5-13TR DXT2011P513 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 8 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | DXT2011P5-13 |
| Frekvens - Övergång: | 130MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 100V 6A 130MHz 3.2W Surface Mount PowerDI™ 5 |
| Beskrivning: | TRANS NPN 100V 6A POWERDI5 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 2A, 2V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 20nA (ICBO) |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 6A |
| Email: | [email protected] |