ECW-F4205JLB
Artikelnummer:
ECW-F4205JLB
Tillverkare:
Panasonic
Beskrivning:
CAP FILM 2UF 5% 400VDC RADIAL
Introduktion
köpa ECW-F4205JLB med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:400V
Spänningsvärde - AC:-
Tolerans:±5%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:1.102" L x 0.630" W (28.00mm x 16.00mm)
Serier:ECW-F(L)
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:ECWF4205JLB
Driftstemperatur:-40°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:ECW-F4205JLB
Spridning av bly:0.689" (17.50mm)
Höjd - Sittande (Max):1.106" (28.10mm)
Funktioner:-
Utvidgad beskrivning:2µF ±5% Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivning:CAP FILM 2UF 5% 400VDC RADIAL
Kapacitans:2µF