köpa EEE-HC0J470R med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 6.3V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) |
| Storlek / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Serier: | Automotive, AEC-Q200, HC |
| Ripple Current: | 46mA @ 120Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | Radial, Can - SMD |
| Andra namn: | EEEHC0J470R PCE3740TR |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 105°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 18 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | EEE-HC0J470R |
| Livstid @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly: | - |
| Impedans: | - |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Beskrivning: | CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD |
| Kapacitans: | 47µF |