köpa EEU-FC0J331SH med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 6.3V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Serier: | Automotive, AEC-Q200, FC |
| Ripple Current: | 188.5mA @ 120Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Förpackning: | Tape & Box (TB) |
| Förpackning / fall: | Radial, Can |
| Andra namn: | EEUFC0J331SH EEUFC0J331SH-ND Q4645391 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 14 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | EEU-FC0J331SH |
| Livstid @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly: | 0.098" (2.50mm) |
| Impedans: | 350 mOhm |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.441" (11.20mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Beskrivning: | CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL |
| Kapacitans: | 330µF |