F40J5R0E
F40J5R0E
Artikelnummer:
F40J5R0E
Tillverkare:
Ohmite
Beskrivning:
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 40W
Datablad:
F40J5R0E.pdf
Introduktion
köpa F40J5R0E med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±5%
Temperaturkoefficient:±400ppm/°C
Storlek / Dimension:2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm)
Serier:Stackohm® 250
Motstånd (ohm):5
Power (Watts):40W
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Flat Oval
Driftstemperatur:-55°C ~ 350°C
Monteringsfunktion:Flange Braces, Right Angle
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:10 Weeks
Tillverkarens varunummer:F40J5R0E
Lead Style:Solder Lugs
Höjd - Sittande (Max):0.563" (14.29mm)
Funktioner:-
Felaktighet:-
Beskrivning:RES CHAS MNT 5 OHM 5% 40W