köpa FCX688BTA med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 12V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 50mA, 4A |
| Transistortyp: | NPN |
| Leverantörs Device Package: | SOT-89-3 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 2W |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / fall: | TO-243AA |
| Andra namn: | FCX688BDKR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | FCX688BTA |
| Frekvens - Övergång: | 150MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 12V 3A 150MHz 2W Surface Mount SOT-89-3 |
| Beskrivning: | TRANS NPN 12V 3A SOT-89 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 500 @ 100mA, 2V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 3A |
| Email: | [email protected] |