köpa FMMT734TC med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 100V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 1.05V @ 5mA, 1A |
| Transistortyp: | PNP - Darlington |
| Leverantörs Device Package: | SOT-23-3 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 625mW |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | FMMT734TC |
| Frekvens - Övergång: | 140MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor PNP - Darlington 100V 800mA 140MHz 625mW Surface Mount SOT-23-3 |
| Beskrivning: | TRANS PNP DARL 100V 0.8A SOT23-3 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 20000 @ 100mA, 5V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 200nA |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 800mA |
| Email: | [email protected] |