köpa FZT489TA med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 30V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 600mV @ 200mA, 2A |
| Transistortyp: | NPN |
| Leverantörs Device Package: | SOT-223 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 2W |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / fall: | TO-261-4, TO-261AA |
| Andra namn: | FZT489DKR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | FZT489TA |
| Frekvens - Övergång: | 150MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 30V 1A 150MHz 2W Surface Mount SOT-223 |
| Beskrivning: | TRANS NPN 30V 1A SOT223 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 1A, 2V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 100nA |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | [email protected] |