HC2K-AC24V-F
HC2K-AC24V-F
Artikelnummer:
HC2K-AC24V-F
Tillverkare:
Panasonic
Beskrivning:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V
Datablad:
HC2K-AC24V-F.pdf
Introduktion
köpa HC2K-AC24V-F med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Slå på spänning (max):19.2 VAC
Stäng av spänning (Min):-
Avslutningsstil:Plug In
Kopplingsspänning:250VAC - Max
Serier:HC
Frigöringstid:30ms
Relä typ:General Purpose
Förpackning:Bulk
Driftstemperatur:-40°C ~ 50°C
Använd tid:20ms
Monteringstyp:Socketable
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:HC2K-AC24V-F
Funktioner:-
Utvidgad beskrivning:General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VAC Coil Socketable
Beskrivning:RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V
Kontaktvärdering (Aktuell):3A
Kontaktmaterial:Silver Alloy, Cadmium Free
Kontaktformulär:DPDT (2 Form C)
Spolspänning:24VAC
Spol typ:Latching, Dual Coil
Coil Resistance:-
Spolkraft:1.2 VA
Spolström:51.1mA