HM17-855180LF
Artikelnummer:
HM17-855180LF
Tillverkare:
TT Electronics
Beskrivning:
FIXED IND 18UH 2A 100 MOHM TH
Datablad:
HM17-855180LF.pdf
Introduktion
köpa HM17-855180LF med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Typ:Wirewound
Tolerans:±20%
Leverantörs Device Package:-
Storlek / Dimension:0.307" Dia (7.80mm)
Skärm:Unshielded
Serier:HM17
betyg:-
Q @ Freq:-
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Material - Kärna:-
Tillverkarens varunummer:HM17-855180LF
Induktans:18µH
Höjd - Sittande (Max):0.217" (5.50mm)
Frekvens - test:100kHz
Frekvens - Självresonans:-
Utvidgad beskrivning:18µH Unshielded Wirewound Inductor 2A 100 mOhm Max Radial
Beskrivning:FIXED IND 18UH 2A 100 MOHM TH
DC-resistans (DCR):100 mOhm Max
Nuvarande omdöme:2A