köpa IXTH36P15P med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 4.5V @ 250µA |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | TO-247 (IXTH) |
| Serier: | PolarP™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 110 mOhm @ 18A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 300W (Tc) |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | TO-247-3 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 8 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | IXTH36P15P |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 3100pF @ 25V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 55nC @ 10V |
| FET-typ: | P-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | P-Channel 150V 36A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-247 (IXTH) |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 150V |
| Beskrivning: | MOSFET P-CH 150V 36A TO-247 |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 36A (Tc) |