köpa JR1AF-TM-DC24V med BYCHPS
Köp med garanti
| Slå på spänning (max): | 19.2 VDC |
|---|---|
| Stäng av spänning (Min): | 2.4 VDC |
| Avslutningsstil: | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Kopplingsspänning: | 250VAC, 30VDC - Max |
| Serier: | JR |
| Frigöringstid: | 2ms |
| Relä typ: | General Purpose |
| Förpackning: | Bulk |
| Driftstemperatur: | -50°C ~ 70°C |
| Använd tid: | 10ms |
| Monteringstyp: | Chassis Mount |
| Tillverkarens varunummer: | JR1AF-TM-DC24V |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Chassis Mount |
| Beskrivning: | RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V |
| Kontaktvärdering (Aktuell): | 16A |
| Kontaktmaterial: | Silver Alloy |
| Kontaktformulär: | SPST-NO (1 Form A) |
| Spolspänning: | 24VDC |
| Spol typ: | Non Latching |
| Coil Resistance: | 1.1 kOhms |
| Spolkraft: | 530 mW |
| Spolström: | 22mA |