köpa KBJ401G med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Peak Reverse (Max): | 100V |
|---|---|
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om: | 1V @ 2A |
| Teknologi: | Standard |
| Leverantörs Device Package: | KBJ |
| Serier: | - |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 4-SIP, KBJ |
| Andra namn: | Q1137762 |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 8 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | KBJ401G |
| Utvidgad beskrivning: | Bridge Rectifier Single Phase 100V 4A Through Hole KBJ |
| Diodtyp: | Single Phase |
| Beskrivning: | RECTIFIER BRIDGE GPP 100V 4A KBJ |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr: | 5µA @ 100V |
| Nuvarande - Genomsnittlig Rectified (Io): | 4A |
| Email: | [email protected] |