köpa LD29150V25 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång: | 2.5V |
|---|---|
| Spänning - ingång: | Up to 14V |
| Spänning - Dropout (Typisk): | 0.4V @ 1.5A |
| Leverantörs Device Package: | TO-220AB |
| Serier: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | TO-220-3 |
| Andra namn: | 497-3470-5 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter: | 1 |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | LD29150V25 |
| Utvidgad beskrivning: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 1.5A TO-220AB |
| Beskrivning: | IC REG LDO 2.5V 1.5A TO220AB |
| Aktuell - utgång: | 1.5A |