LD29300D2M25
Artikelnummer:
LD29300D2M25
Tillverkare:
ST
Beskrivning:
IC REG LDO 2.5V 3A D2PAK/A
Datablad:
LD29300D2M25.pdf
Introduktion
köpa LD29300D2M25 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - utgång:2.5V
Spänning - ingång:Up to 14V
Spänning - Dropout (Typisk):0.4V @ 3A
Leverantörs Device Package:D2Pak/A
Serier:-
Regulator Topologi:Positive Fixed
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C
Antal tillsynsmyndigheter:1
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:LD29300D2M25
Utvidgad beskrivning:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 3A D2Pak/A
Beskrivning:IC REG LDO 2.5V 3A D2PAK/A
Aktuell - utgång:3A