köpa LD2982BM15R med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång: | 1.5V |
|---|---|
| Spänning - ingång: | 2.5 V ~ 16 V |
| Spänning - Dropout (Typisk): | 0.12V @ 50mA |
| Leverantörs Device Package: | SOT-23-5 |
| Serier: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | SC-74A, SOT-753 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | LD2982BM15R |
| Utvidgad beskrivning: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1.5V 50mA SOT-23-5 |
| Beskrivning: | IC REG LDO 1.5V 50MA SOT23-5 |
| Aktuell - utgång: | 50mA |