köpa LM140K-12/NOPB med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång: | 12V |
|---|---|
| Spänning - ingång: | 15.5 V ~ 27 V |
| Spänning - Dropout (Typisk): | 2V @ 1A |
| Leverantörs Device Package: | TO-3 |
| Serier: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can |
| Andra namn: | *LM140K-12/NOPB 296-39686 LM140K-12/NOPB-ND |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter: | 1 |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 6 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | LM140K-12/NOPB |
| Utvidgad beskrivning: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 12V 1A TO-3 |
| Beskrivning: | IC REG LDO 12V 1A TO3-2 |
| Aktuell - utgång: | 1A |
| Aktuell - Gräns (Min): | - |
| Email: | [email protected] |