köpa LM2676T-12 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång (min / fast): | 12V |
|---|---|
| Spänning - utgång (max): | - |
| Spänning - Ingång (Min): | 8V |
| Spänning - Ingång (Max): | 40V |
| Topologi: | Buck |
| Synkron Likriktare: | No |
| Leverantörs Device Package: | TO-220-7 |
| Serier: | SIMPLE SWITCHER® |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | TO-220-7 (Formed Leads) |
| Utmatningstyp: | Fixed |
| Utgångskonfiguration: | Positive |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Antal utgångar: | 1 |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | LM2676T-12 |
| Fungera: | Step-Down |
| Frekvensomkoppling: | 260kHz |
| Utvidgad beskrivning: | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 3A TO-220-7 (Formed Leads) |
| Beskrivning: | IC REG BUCK 12V 3A TO220-7 |
| Aktuell - utgång: | 3A |