LM3503SQ-16
Artikelnummer:
LM3503SQ-16
Tillverkare:
Beskrivning:
IC LED DRIVER RGLTR DIM 16WQFN
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
14197 Pieces
Datablad:
LM3503SQ-16.pdf
Introduktion
köpa LM3503SQ-16 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Tillförsel (Min):2.5V
Spänning - Tillförsel (Max):5.5V
Spänning - utgång:16V
Typ:DC DC Regulator
Topologi:Step-Up (Boost)
Leverantörs Device Package:16-WQFN (4x4)
Serier:-
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:16-WFQFN Exposed Pad
Andra namn:LM3503SQ-16TR
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C (TA)
Antal utgångar:2
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:LM3503SQ-16
Intern strömbrytare:Yes
Frekvens:1MHz
Utvidgad beskrivning:LED Driver IC 2 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) Analog, PWM Dimming 400mA (Switch) 16-WQFN (4x4)
mörkläggning:Analog, PWM
Beskrivning:IC LED DRIVER RGLTR DIM 16WQFN
Ström - Utgång / kanal:400mA (Switch)