köpa LP2981A-33DBVR med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång: | 3.3V |
|---|---|
| Spänning - ingång: | Up to 16V |
| Spänning - Dropout (Typisk): | 0.2V @ 100mA |
| Leverantörs Device Package: | SOT-23-5 |
| Serier: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | SC-74A, SOT-753 |
| Andra namn: | 296-17361-2 LP2981A33DBVR |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 6 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | LP2981A-33DBVR |
| Utvidgad beskrivning: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.3V 100mA SOT-23-5 |
| Beskrivning: | IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 |
| Aktuell - utgång: | 100mA |
| Aktuell - Gräns (Min): | 150mA |