köpa LP2992ILD-2.5 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång: | 2.5V |
|---|---|
| Spänning - ingång: | Up to 16V |
| Spänning - Dropout (Typisk): | 0.45V @ 250mA |
| Leverantörs Device Package: | 6-WSON (2.92x3.29) |
| Serier: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / fall: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Andra namn: | LP2992ILD-2.5DKR LP2992ILD25 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | LP2992ILD-2.5 |
| Utvidgad beskrivning: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 250mA 6-WSON (2.92x3.29) |
| Beskrivning: | IC REG LDO 2.5V 0.25A 6WSON |
| Aktuell - utgång: | 250mA |