köpa LP3875EMPX-3.3/NOPB med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång: | 3.3V |
|---|---|
| Spänning - ingång: | Up to 7V |
| Spänning - Dropout (Typisk): | 0.38V @ 1.5A |
| Leverantörs Device Package: | SOT-223-5 |
| Serier: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-261-5, TO-261AB |
| Andra namn: | LP3875EMPX-3.3 LP3875EMPX-3.3-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | LP3875EMPX-3.3/NOPB |
| Utvidgad beskrivning: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.3V 1.5A SOT-223-5 |
| Beskrivning: | IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223-5 |
| Aktuell - utgång: | 1.5A |